• slovak
  • czech
  • flagswiss

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Mozgová príhoda – mozgový infarkt je druhá najčastejšia príčina úmrtí ľudí na Slovensku. Postihuje až 20 000 ľudí ročne a razí si cestu k čoraz mladším ročníkom! Už dnes je každý štvrtý dospelý obyvateľ sveta postihnutý hypertenziou, ktorá zvyšuje riziko srdcových ochorení, mozgovej mŕtvice až smrti. Alarmujúce údaje prinieslo aj nedávne sledovanie výšky krvného tlaku u obyvateľov Slovenska – vysokým krvným tlakom trpí približne 40 % Slovákov nad 50 rokov. Je to takmer o 10 percent viac ako je celosvetový priemer…

Urobte niečo pre svoje srdce a využite práve teraz bezplatné služby lekárnikov vo vybraných lekárňach, kde sa Vám budú venovať vyškolení farmaceuti, ktorí vám odmerajú tlak a ponúknu odborné poradenstvo.

Skríning a včasnú diagnostiku rizikových faktorov vzniku mozgovej príhody je v každej zapojenej lekárni sledovaný pomocou digitálneho tlakometu microlife BP A150 Afib s certifikovanou funkciou atriálnej fibrilácie „AFIB“. tento presne a spoľahlivo meria tlak krvi, pulz a identifikuje výskyt atriálnej – predsieňovej fibrilácie, pričom je využívaná pokroková technológia MAM, tá určí hodnotu merania s najmenšími odchýlkami pomocou 3 násobného merania.

Zo všetkých zúčastnených osôb po konzultácii s lekárnikom, boli osoby so zachyteným kardiovaskulárnym rizikom či už hypertenzie, alebo atriálnej fibrilácie odporučené na kontrolu u svojho ošetrujúceho lekára s cieľom podrobnejšieho sledovania danej osoby. Má to význam!

Zdravé srdce u vás doma!

Ako? Systematickou kontrolou tlaku v domácom prostredí! Pravidelná kontrola tlaku krvi v pokoji domova digitálnymi tlakomermi umožňuje vďaka jedinečnej novinke, tlakomeru s funkciou Afib, nielen presné a spoľahlivé meranie tlaku krvi a pulzu, ale, aj identifikáciu skrytej poruchy srdca – atriálnej fibrilácie! Sériou tlakomerov s touto jedinečnou funkciou ponúka švajčiarska firma microlife, ktorá je jedinou spoločnosťou ktorá sa môže pýšiť prístrojmi s najvyššou kvalitou a overenou presnosť merania krvného tlaku.

Aktuality

Ocenenie za vysokú dizajnovú kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenenie Red Dot Award: Produktový Dizajn 2018

S hrdosťou Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenenie Red Dot: Produktový dizajn 2018

Čítať ďalej...

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...
microlife Copyright © 2018 microlife.sk - Created by nic.sk. Zásady ochrany osobných údajov >>