• slovak
  • czech
  • flagswiss

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Mozgová príhoda – mozgový infarkt je druhá najčastejšia príčina úmrtí ľudí na Slovensku. Postihuje až 20 000 ľudí ročne a razí si cestu k čoraz mladším ročníkom! Už dnes je každý štvrtý dospelý obyvateľ sveta postihnutý hypertenziou, ktorá zvyšuje riziko srdcových ochorení, mozgovej mŕtvice až smrti. Alarmujúce údaje prinieslo aj nedávne sledovanie výšky krvného tlaku u obyvateľov Slovenska – vysokým krvným tlakom trpí približne 40 % Slovákov nad 50 rokov. Je to takmer o 10 percent viac ako je celosvetový priemer…

Urobte niečo pre svoje srdce a využite práve teraz bezplatné služby lekárnikov vo vybraných lekárňach, kde sa Vám budú venovať vyškolení farmaceuti, ktorí vám odmerajú tlak a ponúknu odborné poradenstvo.

Skríning a včasnú diagnostiku rizikových faktorov vzniku mozgovej príhody je v každej zapojenej lekárni sledovaný pomocou digitálneho tlakometu microlife BP A150 Afib s certifikovanou funkciou atriálnej fibrilácie „AFIB“. tento presne a spoľahlivo meria tlak krvi, pulz a identifikuje výskyt atriálnej – predsieňovej fibrilácie, pričom je využívaná pokroková technológia MAM, tá určí hodnotu merania s najmenšími odchýlkami pomocou 3 násobného merania.

Zo všetkých zúčastnených osôb po konzultácii s lekárnikom, boli osoby so zachyteným kardiovaskulárnym rizikom či už hypertenzie, alebo atriálnej fibrilácie odporučené na kontrolu u svojho ošetrujúceho lekára s cieľom podrobnejšieho sledovania danej osoby. Má to význam!

Zdravé srdce u vás doma!

Ako? Systematickou kontrolou tlaku v domácom prostredí! Pravidelná kontrola tlaku krvi v pokoji domova digitálnymi tlakomermi umožňuje vďaka jedinečnej novinke, tlakomeru s funkciou Afib, nielen presné a spoľahlivé meranie tlaku krvi a pulzu, ale, aj identifikáciu skrytej poruchy srdca – atriálnej fibrilácie! Sériou tlakomerov s touto jedinečnou funkciou ponúka švajčiarska firma microlife, ktorá je jedinou spoločnosťou ktorá sa môže pýšiť prístrojmi s najvyššou kvalitou a overenou presnosť merania krvného tlaku.

Aktuality

Úspešná misia lekárnikov pri odhaľovaní rizík mozgovej príhody – druhej najčastejšej príčiny úmrtí Slovákov

Každý deň, po celý náš život zabezpečujú činnosť nášho srdca elektrické impulzy srdca. Niekedy však celkom stratia svoj pravidelný rytmus. Najčastejšou formou takejto arytmie je tzv. predsieňová – atriálna fibrilácia.

Čítať ďalej...

Nová partnerská spolupráca poskytne účinnú pomoc pri prevencii cievnej mozgovej príhody

Spoločnosť INTERPHARM Slovakia, a.s. dodávateľ digitálnych tlakomerov Microlife s funkciou Afib, ktorá umožňuje detegovať riziko predsieňovej fibrilácie súbežne s meraním krvného tlaku, vstúpila ako generálny partner projektu Od srdca k srdcu do partnerskej spolupráce s Úradom verejného zdravotníctva SR.

Čítať ďalej...

Ocenenie za vysokú dizajnovú kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenenie Red Dot Award: Produktový Dizajn 2018

S hrdosťou Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenenie Red Dot: Produktový dizajn 2018

Čítať ďalej...
microlife Copyright © 2020 microlife.sk - Created by nic.sk. Zásady ochrany osobných údajov >>